Regulamin Ligi i CHALLENGE

 

LIGA – REGULAMIN

 

REGULAMIN

Rozgrywek ligowych w tenisa ziemnego

Amatorska Liga Karasiewicz i Syn Sp. z o.o. 

(ALKiS)

 

1. Rozgrywki tenisowe noszą nazwę Amatorska Liga Renault Karasiewicz i Syn. W ramach tych rozgrywek wyróżniamy Ligę Singlową (I i II Liga) oraz Ligę Deblową.
2. Celem rozgrywek ligowych jest propagowanie i rozwój tenisa ziemnego wśród uczestników.

 

       

I. Miejsce i termin rozgrywek

3. Wszystkie mecze turniejowe odbywają się w Klubie Tenisowym AG TENIS Chorzowska (ul. Chorzowska 11a, 26-600 Radom)
4. Termin zakończenia rozgrywek to 31.03.2020. 

 

II. Uczestnictwo

5. Uczestnikami rozgrywek będą osoby, które wpiszą się na listę i uiszcza wpisowe.
6. Ustala się wpisowe w wysokości 50 zł/os w Lidze Singlowej i 100zł/para w Lidze Deblowej, płatne przed rozpoczęciem rozgrywek. Wpisowe w całości zostanie przeznaczone na Imprezę Integracyjną na Zakończenie Ligi.
7. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są w Klubie Tenisowym AG TENIS Chorzowska (ul. Chorzowska 11a, 26-600 Radom).
8. W rozgrywkach ALRKiS mogą wziąć udział tylko amatorzy, którzy do dnia 19.10.2019 wypełnią kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu) i dostarczą osobiście organizatorowi lub mailowo na adres: agtenis@agteni.pl
9. Każdy zawodnik bierze udział w GLTZ na własną odpowiedzialność.
10. Uczestnicy biorący udział w rozgrywkach zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i gry fair play.
11. Każdy uczestnik przystępujący do turnieju wyraża zgodę na udostępnianie danych osobowych na potrzeby organizacji rozgrywek ligowych w tenisa ziemnego i zobowiązany jest podać numer telefonu kontaktowego.

 

 

III.Sposób przeprowadzenia rozgrywek

12. Amatorska Liga Renault Karasiewicz i Syn będzie rozgrywana systemem „każdy z każdym”, jeden mecz do dwóch setów ( w przypadku wyniku 6:6 rozgrywany jest tie break do 7 punktów), w przypadku remisu w setach rozgrywany jest super tie-break do 10 punktów (w super tie breaku w sytuacji, gdy jest stan 9:9 gra się do dwóch punktów przewagi) . W przypadku, gdy różnica wieku pomiędzy przeciwnikami w Lidze Singlowej wynosi 15 lub więcej lat starszy z graczy może poprosić o rozpoczęcie każdego z gemów od stanu 15:0 (przy serwisie starszego uczestnika) lub 0:15 (serwis młodszego zawodnika). Nie jest to sytuacja obligatoryjna, ale w przypadku wystąpienia takiej prośby młodszy z graczy nie może odmówić.
13. W sytuacji rezygnacji, kontuzji lub innego problemu, który zaistniał wpisowe nie podlega zwrotowi.
14. Każdy z zawodników powinien rozegrać co najmniej JEDEN MECZ NA DWA TYGODNIE, w sytuacji urlopu, wyjazdu, choroby, bądź innych problemów zawodnik nieobecny jest zobowiązany do nadrobienia swoich meczy.
15. Umówiony mecz można odwołać na 24 godziny przed jego rozpoczęciem w innej sytuacji mecz będzie traktowany jak rozegrany oraz wygrana będzie po stronie osoby, która stawiła się. W przypadku niestawienia się zawodnika na korcie w ciągu 15 minut od wyznaczonej godziny lub odwołania meczu w dniu spotkania przyznaje się walkower zawodnikowi obecnemu, zawodnik odwołujący mecz w dniu meczu pokrywa 100 % kosztów wynajęcia kortu. Zawodnicy mogą postanowić o rozegraniu spotkania pomimo spóźnienia.
16. W sytuacjach spornych, czy piłka była dobra, czy aut jeśli zawodnicy nie mogą dojść do porozumienia taką piłkę POWTARZAMY.
17. Zawodnicy sami sędziują mecze wg ZASAD SĘDZIOWANIA W GRZE BEZ SĘDZIÓW GŁÓWNYCH. Zawodnicy mają również prawo do wyznaczenia za obopólną zgodą dodatkowej osoby do sędziowania meczu lub rozstrzygania kwestii spornych. W trakcie trwania meczu kwestie sporne powinny być zawsze rozstrzygane w atmosferze fair play. Gdy zawodnicy nie są do końca pewni czy piłka była autowa czy dobra, lub nie mogą dojść do porozumienia w innej kwestii spornej, zaleca się powtórzenie punktu. Organizatorzy nie odpowiadają za zachowanie uczestników na korcie oraz poza kortem i nie będą brali odpowiedzialności za rozstrzyganie sporów/konfliktów zaistniałych pomiędzy uczestnikami danego spotkania.
18. Po zakończeniu meczu zawodnicy zobowiązani są do powiadomienia recepcjonistki o wyniku meczu, dodatkowo zawodnik, który wygrał mecz jest zobowiązany wysłać sms-a (+48 698 983 088 ) z informacją o dokładnym wyniku spotkania.
19. Każdy mecz zostanie odnotowany w tabeli ligowej publikowanej na portalu facebook AG TENIS Chorzowska i stronie internetowej agtenis.pl.
20. Na koniec każdej rundy osoby sklasyfikowane na pierwszych 3 miejscach w danej lidze przechodzą do ligi wyższej, natomiast osoby, które zajmą 3 ostatnie miejsca spadną do ligi niższej. Reszta osób zostaje w tej samej lidze. Osoby z I ligi, które utrzymały się w lidze, kontynuują grę w I lidze.

 

UWAGA! Gdy uczestnik ALRKiS z jakiegoś powodu nie może rozegrać spotkania, zobowiązany jest do odwołania zarezerwowanego kortu do 24 godzin przed terminem rozegrania meczu, w innym wypadku jest zobowiązany do wniesienia opłaty za kort. Organizator, zastrzega sobie prawo wyznaczenia terminu danego pojedynku.

 

 

 

IV. Tabela i zasady punktacji

21. PUNKTACJA:

*wygrana w stosunku 2:0 – 4 punkty,
*wygrana w stosunku 2:1 – 3 punkty,
*przegrana w stosunku 1:2 – 2 punkty,
*przegrana w stosunku 0:2 – 1 punkt,
*walkower obustronny (nierozegrany mecz z przyczyn niezależnych od organizatora - -1 punkt (minus jeden punkt)
*walkower jednostronny (nierozegrany pojedynek z powodu nieprzystąpienia jednego z przeciwników do meczu - -1 punkt (minus jeden punkt)
*w przypadku poddania meczu w trakcie gry (krecz) niedokończony set zostaje dopełniony, natomiast jeśli trzeci set jest niezbędny do rozstrzygnięcia wyniku, zapisywany jest jako 6:0 dla przeciwnika

 

 22. Kolejność w tabeli

 

*Kolejność w tabeli ustala się według ilości zdobytych punktów.
*W wypadku, gdy dwaj zawodnicy maja tę sama liczbę punktów, decyduje bezpośredni pojedynek, jeżeli jest więcej graczy z równa ilością punktów to wtedy decyduje mini tabela z ich udziałem i decyduje stosunek setów wygranych do przegranych oraz analogicznie stosunek gemów wygranych do przegranych.

*W ALRKiS  sklasyfikowani będą tylko zawodnicy, którzy rozegrają minimum 50% meczy (np. jeśli liga liczy 10 osób, trzeba rozegrać co najmniej 5 meczów).
 Nowy zawodnik, który zostanie dopisany w trakcie trwania rozgrywek wchodzi do ostatniej grupy. W indywidualnych przypadkach Rada Ligi może dopisać zawodnika do poszczególnych lig na zasadzie „dzikiej karty”.

 

V. Nagrody

23. Pula nagród w Lidze Singlowej i Deblowej wynosi 5000zł. Nagradzani będą nie tylko osoby, które uplasują się na najwyższych lokatach. Organizator zapewnia również nagrody losowane podczas Zakończenia Ligi.

 

VI. Inne

24. Sprawy nieujęte w niniejszym regulaminie oraz jego interpretację, jak i sprawy sporne rozstrzyga Rada ligi.
Skład Rady Ligi:

Magda Fokt

Dagmara Czech

Norbert Sobol

Skontaktuj się z nami
Masz pytanie? Napisz do nas. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu przez Stowarzyszenie AG Tenis Chorzowska z siedzibą w Radomiu ul Chorzowska 11a na potrzeby Klubu w celu udzielenia informacji oraz przekazania oferty klubu (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.) Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych mogą być: pracownicy Stowarzyszenia AG Tenis Chorzowska. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem agtenis@agtenis.pl.

Wiadomość została wysłana.
Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości.